Масовна потрага по келнери, готвачи, мајстори за скара во Србија, платата за најдобрите до 3.000 евра

Потрагата по келнери, готвачи и мајстори за скара во Србија трае и во вонсезоната, а дефицитот од овие работни места ќе се почувствува во пресрет на летото. ...
| | веќе видена | слични

Српскиот портал Курир.рс, објави сторија за Македонецот Орхан Мусевски кој работи во строгиот центар на Берлин во познат ресторан за брза храна. Атракции кои ...
| | веќе видена | слични

Во подобрите ресторани искусните готвачи можат да заработат од две и пол илјади евра нагоре. Платите за почетниците готвачи се движат од илјада двесте до 1.500 ...
| | веќе видена | слични

Како да се пополнат близу 10.000 слободни работни места отворени на крајот на ланската година, кои од почетокот на годинава и во екот на сезонските вработувања ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата на Народниот правобранител лани примила околу 40 барања, три пати повеќе од претходната година. Во последните неколку години се случија ...
| | веќе видена | слични

Малините, оние сочни и слатки овошки, не се само популарни кај нас во Македонија, туку и во Србија. Со пристигнувањето на пролетта, сезоната на бербата на ...
| | веќе видена | слични

Последниве три години, рестораните во Хрватска се борат со хроничен недостиг од работници, поради што зависат од увезена работна сила. Има недостиг од келнери, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Голем пожар избувна рано утринава во населбата „Бангладеш“ кај Нови Сад.Засега не се знае дали има повредени.Според првите информации, голем дел од населбата е ...
сите 326 | | | веќе видена

Фридом хаус со шамар за ДУИ и СДСМ и лицето кое збор не кажа и нема храброст да зуцне против нив, затоа што очекува поддршка од нив за претседателската трка, ...
сите 531 | | | веќе видена

„Во извонредна ситуација за преживеаните од Холокаустот, оваа исплата треба да претставува гест на солидарност и поддршка од Германија кон Израел“, се вели во ...
сите 384 | | | веќе видена

На 10.04.2024 во 10:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица привеле седум лица мигранти од Непал, ...
сите 326 | | | веќе видена

При денешната посета на Стопанската Комора за Информатички Технологии – МАСИТ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговори на новинарско прашање во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пред граѓаните на Гевгелија, кандидатот за претседател Стево Пендаровски даде коментар на обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски за неговиот ...
сите 251 | | | веќе видена

Братот на убиецот на двегодишната Данка Илиќ пред да почине набројал 20 лажни локации за телото. Далибор Драгијевиќ(40) од српскиот град Бор, кој почина ноќта ...
сите 684 | | | веќе видена

Следната недела метеорологот Славчо Попоски најавува драстична промена на времето, снег и појава на мраз. „Покрај ова, следната седмица се поизвесна е појава и ...
сите 173 | | | веќе видена

Од Стопанската комора на Србија (ПКС) соопштија дека до 2 април годинава 2.239 граѓани побарале ИД број на Отворен Балкан за слободен пристап до пазарот на ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Масовна потрага по келнери, готвачи, мајстори за скара во Србија, платата за најдобрите до 3.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: