ОД 1 МАРТ НЕМА ДА ИМА ГАРАНТИРАНИ ЦЕНИ Бектеши верува дека ќе паѓаат цените на прехранбените производи


Министерството за економија нема да ја продолжи мерката за гарантирани цени која завршува на крајот на месецов, туку, како што најави ресорниот министер ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собраниската Законодавно-правна комисија денеска треба да расправа за Предлог законот за забрана на нефер трговски практики во синџирот на снабдување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за економија ќе носи одлуки кои, според ресорниот министер Крешник Бектеши, нема да бидат во прилог на одредени групи кои би направиле ...
| | веќе видена | слични

Законот за нефер трговски практики нема да ги намали цените на основните прехранбени производи, затоа што ниту ги регулира маржите за трговците, ниту пак ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за економија ќе носи одлуки кои нема да бидат во прилог на одредени групи кои би направиле злоупотреби и енормно зголемување на цените во ...
| | веќе видена | слични

Четири дена по укинувањето на „гарантираните цени“, Предлог-законот за забрана на нефер трговски практики влезе во Собрание. За тој да помине се очекува ...
| | веќе видена | слични

Освен пивото, безалкохолните пијалаци и водите (негазирани и минерални), речиси и да нема други поскапувања на цените во трговијата по 1 март. „Слободен печат“ ...
| | веќе видена | слични

Законот за нефер трговски практики помина и на комисијата за европски прашања. А веќе за утре според собранискиот календар ќе се најде и на законодавно ...
| | веќе видена | слични

Собраниската комисија за европски прашања на денешната седница по втор пат ќе го разгледува Законот за нефер трговски практики, откако ќе завршат комисиските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 5. март 2024 (ИНПРЕС) – Во овој момент ќе повикам на пратениците да го изгласаат законот за нефер трговски практики, затоа што сметам дека само на тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Значи апелирам до двете страни, немојте два дена три дена пет дена пред изборите да ја кревате реториката на меѓунационалната тема, затоа што таа е многу ...
сите 423 | | | веќе видена

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 110 | | | веќе видена

„Ахмети одамна го има поминато рубиконот и тие неколкумина околу него кои го советуваат и мислам дека прави голема грешка. Прво создава револт кај Албанците ...
сите 119 | | | веќе видена

Носителот на листата за пратеници од изборна единица 6, Небојша Захариески на денешната средба срдба со граѓаните на Гостивар презентираше и дел од програмата ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД 1 МАРТ НЕМА ДА ИМА ГАРАНТИРАНИ ЦЕНИ Бектеши верува дека ќе паѓаат цените на прехранбените производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: