Убиството во Блаце можно е да е поврзано со пожарот во Чаир


Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
| | веќе видена | слични

По вчерашното убиство на тинејџер во Прилеп владејачката СДСМ го вперува прстот кон ВМРО-ДПМНЕ и техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грозно свирепо убиство на малолетно момче во Прилеп, ново убиство за само неколку дена. Што прават неспособните кадри на ДПМНЕ во МВР? За што министерот во ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат пресметките на подземјето во Скопје. Дел од јавноста смета дека пресметките меѓу клановите прераснаа во крвна одмазда и не се знае дали ќе запрат. ...
| | веќе видена | слични

Тв „Телма“ објави видео од подметнатиот пожар во Барон во скопската населба Чаир. Тројца маскирани го подметнуваат пожарот, а неколку часа по пожарот е ...
| | веќе видена | слични

Од јавното обвинителство на Република Македонија соопштуваат дека се постапува за откривање на сторителите за убиството во близина на Блаце и за пожарот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 364 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 100 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 324 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Околу 400 млади приватни специјализанти во Северна Македонија од утрово, 15 април, стапија во штрајк се додека не добијат писмени гаранците дека ќе им се ...
сите 155 | | | веќе видена

Со презентација на програмите на средби со граѓани и митинзи, денеска продолжува изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиството во Блаце можно е да е поврзано со пожарот во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: