ПОВЕЌЕ ОБВИНЕНИЈА НА СМЕТКА НА БОИНГ Истрагата откри лоша поврзаност на безбедносните системи

2 копии

Едномесечната истрага на американската Федерална управа за авијација (ФАА) откри системски недостатоци во обезбедувањето квалитет на производителот на авиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Најмалку две лица загинаа кога патнички авион се судри со летало за обука во Кенија, соопшти полицијата. Авионите се судриле над националниот парк Најроби во ...
| | веќе видена | слични

Во одделот за комерцијални авиони, како што јави ДПА, комисијата на ФАА не најде стандардизиран и јасен начин за вработените да пријават недостатоци во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВЕЌЕ ОБВИНЕНИЈА НА СМЕТКА НА БОИНГ Истрагата откри лоша поврзаност на безбедносните системи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: