Како помина експериментот „четиридневна работна недела за иста плата“ во Британија?

Година по завршувањето на најголемиот светски експеримент со четиридневната работна недела, огромното мнозинство компании кои учествуваа сè уште им дозволуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работодавачите во Германија ги намалија плановите за вработување и во февруари, а можни се и отпуштања во наредните месеци, покажуваат резултатите од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рече и дека градот воопшто не бил информиран за отпочнување на градежните активности, пред да се случи пожарот во изминатата недела.. Арсовска упати повеќе ...
сите 366 | | | веќе видена

Додека американскиот претседател Џо Бајден беше домаќин на ирачкиот премиер во понеделникот, сите очи беа вперени во Иран, кој го започна својот историски прв ...
сите 422 | | | веќе видена

И покрај апелите на сојузниците за воздржаност на Израел, високи воени лица најавуваат т.н. соодветен одговор на иранскиот ракетен и напад со беспилотни летала ...
сите 281 | | | веќе видена

Уапсените затворски службеници во вчерашната акција на полицијата и обвинителството добија притвор и мерки на претпазливост. Шестемина кои го дозволиле ...
сите 88 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 136 | | | веќе видена

Израел поставува „незаконски ограничувања“ на хуманитарната помош што влегува и се дистрибуира во Појасот Газа, соопшти канцеларијата на ОН за човекови права. ...
сите 198 | | | веќе видена

Изборот на 24 април сега е кристално јасен.Избирате помеѓу надеж за подобра, европска иднина со Пендаровски или безнадежност и враќање назад со Силјановска и ...
сите 873 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу во уште едно видео за ПорталХ, обвинува дека директорот на Клиниката за Токсикологија си ја вработил снаата. „ Директорот заборавил дека ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како помина експериментот „четиридневна работна недела за иста плата“ во Британија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: