КАДЕ СЕ МЛАДИТЕ? Имаме 19.240 млади невработени, а бизнисот не знае како да најде работници

Од вкупниот број на невработени лица во државата, по над 10.000 има само во три градови, Скопје, Тетово и Куманово, пишува Порталб.мк. Освен во овие три ...
| | веќе видена | слични

Кина ќе ги подобри политиките што ги поддржуваат раѓањата, се вели во официјалниот владин извештај, во кој се детализирани и плановите за поддршка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Стапката на невработеност во Италија во јануари изнесуваше 7,2 отсто, исто како и во декември, што значи дека и понатаму е најниска во последните 16 години, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на невработени Италијанци се намали за 4.000 месечно на приближно 1.838 милиони луѓе, додека во исто време, бројот на вработени лица се намали за 34.000 ...
| | веќе видена | слични

Регина Бренер од Швајцарија има долгогодишно искуство како менаџер во медицинската и хемиската индустрија, како и во машинскиот инженеринг, работејќи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соединетите држави и Велика Британија денеска воведоа санкции кон Иран, насочени кон „иранската програма за беспилотни летала, челичната индустрија и ...
сите 538 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 328 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 624 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 281 | | | веќе видена

Ништо не е променето во ДПМНЕ, оценуваат од владејачката СДСМ. „На митинзите на ДПМНЕ и Силјановска е истата кореографија од времето кога се носеа Хунзи и кога ...
сите 248 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАДЕ СЕ МЛАДИТЕ? Имаме 19.240 млади невработени, а бизнисот не знае како да најде работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: