„Државните Електрани“ кубурат со пари, ама кешираат за дури 82 нови коли


2 копии

Во последните три години во Министерството за здравство се сменија тројца министри. Ниту еден од нив не мрдна со прст за да им заштеди на државните клиники, а ...
| | веќе видена | слични

Државниот клинички центар „Мајка Тереза“ втора година по ред ќе ја плаќа електричната енергија по берзански цени. Бирото за јавни набавки ги објави потпишаните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секој ден на виделина излегуваат нови и нови матни зделки кои се случувале во РЕК Битола и ЕСМ во време на владеењето на оваа власт на ДУИ и СДС. Тоа очигледно ...
| | веќе видена | слични

Директорот на РЕК Битола Пеце Матевски во интервју за Студио 10 на Телевизија 24, зборуваше за актуелната состојба во најголемиот енергетски капацитет во ...
| | веќе видена | слични

Скандалозниот тендер за набавка на нови скапи и луксузни автомобили вредни цели 2,3 милиони евра народни пари, освен што ќе ги изгори директорите на ЕСМ, може ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ја продолжуваме серијата прес конференции поврзани со криминалите во Електрани на Македонија и во РЕК Битола. Би сакале да потсетиме на времето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на набавката на возила за Електрани на Македонија во вредност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Државните Електрани“ кубурат со пари, ама кешираат за дури 82 нови коли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: