Изет Меџити го даде потписот за кандидатот на коалицијата „ВРЕДИ”, Таравари


Лидерот на Демократското движење, Изет Меџити, откако го даде потписот за кандидатот на коалицијата “ВРЕДИ”, Арбен Таравари, се изјасни дека во Скопје се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кај албанскиот политички кампус, на избори Албанците ќе имаат две опции. Третата опција ќе биде толку неважна што нема да добие ниту еден пратеник. Овие се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева во нејзиното гостување во емисијата „Првиот час“ која се емитува на Клан Македонија зборувајќи за реториката на ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател од редовите на коалицијата „Вреди“, Арбен Таравари, е убеден дека на изборите ќе добие гласови и од македонските граѓани. Во интервју ...
| | веќе видена | слични

„Фракцијата на Зијадин Села во АА е многу блиску да оди со ДУИ на избори.“ – изјави лидерот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари вчера од партискиот собир ...
| | веќе видена | слични

Четворица кандидати за шеф на државата – Стево Пендаровски, Гордана Силјановска-Давкова, Бујар Османи и Арбен Таравари – ќе влезат во вториот изборен круг, ако ...
| | веќе видена | слични

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не го признаваат Преспанскиот Договор и не нудат алтернатива. Затоа, Претседателот Стево Пендаровски смета дека тие не смее да ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот претседател на Македонија и кандидат за втор мандат, поддржан од владеачката СДСМ и од граѓаните кои во еден ден се одѕваа да ја исполнат потребната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 322 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изет Меџити го даде потписот за кандидатот на коалицијата „ВРЕДИ”, Таравари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: