Приведен крадец во Куманово

Четириесет и четиригодишен арачиновец е приведен ноќеска откако кај него била пронајдена прашкаста материја. „Денеска (05.03.2024) во 01:55 часот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца тетовци во текот на вчерашниот ден биле пријавени од страна на нивните невенчани соопруги дека ги нападнале во семејниот дом. Според информациите од СВР ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Гостиварската полиција вчера утрото го лишила од слобода 50-годишниот А.П. од Босна и Херцеговина, кој се сомничи дека извршил „тешка кражба“ во џамијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесет и тригодишна жена од Петровец вчера пријавила во полиција дека била нападната во населба Аеродром. Согласно нејзината изјава, маж ја удирал и со тврд ...
| | веќе видена | слични

Физички се пресметале тројца повозрасни скопјани во Кисела Вода. - На 03.03.2024 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Кисела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 618 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен крадец во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: