ДА СЕ ОДМРЗНАТ ИЛИ ТРАЈНО ДА СЕ РЕГУЛИРААТ ЦЕНИТЕ НА ХРАНАТА? Бизнисмените против, експертите бараат да се заштити стандардот на населението


Дали околу 50 основни производи ќе имаат ограничени цени и во март, ќе одговори владата деновиве. Ограничените цени за дел од производите важат до крајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само четири казни во текот на минатата година биле испишани од Државниот пазарен инспекторат постапувајќи по одлуката на Владата од 30 септември 2023 да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во овој момент ќе повикам на пратениците да го изгласаат законот за нефер трговски практики, затоа што сметам дека само на тој начин институционално ќе го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи одговарајќи на новинарско прашање за тоа како ќе се реагира на несоодветното покачување на цените на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи очекува пратениците во Собранието што поскоро да го изгласаат Законот за нефер трговски практики, затоа што ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи ги повика пратениците да го изгласаат законот за нефер трговски практики. Тој додава дека ова е начинот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог-законот за забрана на нефер трговски практики во синџирот на снабдување на земјоделски и прехранбени производи во второ читање е ставен на дневен ред ...
| | веќе видена | слични

Членовите на оваа собраниска Комисија се очекува да дискутираат и за Предлог законот за управување со конфискуван имот, имотна корист и одземени предмети во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предлогот за забрана на нефер трговски практики е ставен на денешната Комисија за европски прашања. Треба да помине и на Законодавно -правната комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека се слушнал со претседателскиот кандидат, Арбен Таравари, при што му честитал за денешните избори ...
сите 733 | | | веќе видена

Либанската милитантна група Хезболах денеска соопшти дека истрелала десетици ракети врз пограничниот град Шомера во северен Израел, откако израелската ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ Бујар Османи денеска гласаше во избирачкото место во ОУ „Адем Јашари“ во Општина ...
сите 174 | | | веќе видена

Коносителната на листата за пратеници на СДСМ во петтата изборна единица изјави дека програмата на СДСМ има реален план за побрзо да им ја донесеме на младите ...
сите 270 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Со реториката каква што ја има опозицијата на чело со ВМРО-ДПМНЕ, не верувам дека гласовите на албанскиот електорат ќе се прелеат кај било кого друг, освен кај ...
сите 300 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДА СЕ ОДМРЗНАТ ИЛИ ТРАЈНО ДА СЕ РЕГУЛИРААТ ЦЕНИТЕ НА ХРАНАТА? Бизнисмените против, експертите бараат да се заштити стандардот на населението

Од:
До кого (е-маил):
Порака: