Голем јаз меѓу највисоката и најниската плата во земјава


Работењето на градилишта низ Германија и понатаму е едно од најопасните професии. Според германските медиуми, во последната 2023 година на градилиштата ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Германија долго време се соочува со недостиг на работна сила и во 2022 година, 25 отсто од нејзиното вработено население го сочинувале луѓе со мигрантско ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од четири петтини од претприемачите изјавиле дека нивоата на платите на нивните вработени имаат најголемо влијание врз растот на деловните трошоци, а на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во четвртото тримесечје од 2023 година во споредба со третото тримесечје од 2023 година трошоците во градежништвото за нови објекти за индивидуално домување се ...
| | веќе видена | слични

Со плати поголеми за 22 проценти и усогласување за јануарската ќе се скрасат 3.000 универзитетските професори, асистенти, административци и технички лица, ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот БДП се зголеми за 4,3 отсто во последниот квартал лани. Поради растот на потрошувачката и инвестициите, хрватската економија порасна во четвртиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 397 | | | веќе видена

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 118 | | | веќе видена

Караванот на кандидатот за претседател на државата од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска беше во посета на Радовиш,кадешто имаше ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем јаз меѓу највисоката и најниската плата во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: