ВМРО-ДПМНЕ: Наместо механизација за ископ во РЕК, ЕСМ набавува возила за 143 милиони денари


Не престануваат скандалите со набавките во ЕЛЕМ. Низа скандали го тресат ЕЛЕМ со изнајмување на механизација и разни договори со Марковски компани. Од една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните три години во Министерството за здравство се сменија тројца министри. Ниту еден од нив не мрдна со прст за да им заштеди на државните клиники, а ...
| | веќе видена | слични

Државниот клинички центар „Мајка Тереза“ втора година по ред ќе ја плаќа електричната енергија по берзански цени. Бирото за јавни набавки ги објави потпишаните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секој ден на виделина излегуваат нови и нови матни зделки кои се случувале во РЕК Битола и ЕСМ во време на владеењето на оваа власт на ДУИ и СДС. Тоа очигледно ...
| | веќе видена | слични

Директорот на РЕК Битола Пеце Матевски во интервју за Студио 10 на Телевизија 24, зборуваше за актуелната состојба во најголемиот енергетски капацитет во ...
| | веќе видена | слични

Скандалозниот тендер за набавка на нови скапи и луксузни автомобили вредни цели 2,3 милиони евра народни пари, освен што ќе ги изгори директорите на ЕСМ, може ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ја продолжуваме серијата прес конференции поврзани со криминалите во Електрани на Македонија и во РЕК Битола. Би сакале да потсетиме на времето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на набавката на возила за Електрани на Македонија во вредност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нуклеарните постројки никогаш не треба да бидат цел во воени конфликти, напишаа од Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) на социјалната мрежа ...
сите 765 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 1020 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска на седница повторно ќе постапува по приговорот од претседателскиот кандидат Гордана Силјановска ...
сите 186 | | | веќе видена

Иранските државни медиуми утрово објавија за експлозии во центарот на Исфахан додека американските медиуми цитираа официјални лица кои тврдат дека Израел ...
сите 48 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо механизација за ископ во РЕК, ЕСМ набавува возила за 143 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: