Државата ќе добие меѓу 120 и 150 милиони евра од „Митилинеос“ за 30 години, односно 2,5 до 3 евра за секое вложено евро


Државата ќе оставри приход меѓу 120 и 150 милиони евра од стратешката инвестиција „Митилинеос“ за 30 години само по основа на придонеси за вработените, ...
| | веќе видена | слични

Владата на Македонија во услови на предизборие, преку скратена постапка, во парламентарна процедура повторно стави закони кои се исклучително штетни за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата ќе ги преземат сите процедурални, демократски и собраниски процедури за да го спречат носењето на законите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очајноста на СДСМ продолжува до последен ден од нивното владеење. Денес на Комисијата за економски прашања СДСМ ќе има повторен обид да ги протурка законите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес на Комисијата за економски прашања, СДСМ ќе има повторен обид да ги протурка законите за стратешки инвестиции во енергетиката, изјави пратеникот од ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за економски прашања ќе одлучува од денеска за донесување на четири предлог закони за стратешките инвестициски проекти Соларен парк Стипион, Соларна ...
| | веќе видена | слични

Здружението на инженери информира дека вчера поднело претставки до 11 надлежни институции со барање пратениците во Собранието да не го изгласаат штетниот закон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес во 12,30 часот, единаесет пратеници, членови на собраниската Комисија за економски прашања ќе одлучуваат за донесување на четири предлог закони за ...
| | веќе видена | слични

Собраниската Комисија за економски прашања денеска ќе го разгледува Предлогот на Националната развојна стратегија 2024 – 2044 и исто така да ја започне и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва од изборниот штаб вели дека јасно е оти граѓаните ги казниле и дека тоа го прифаќаат. Вели се надевале на подобри ...
сите 298 | | | веќе видена

Либанската милитантна група Хезболах денеска соопшти дека истрелала десетици ракети врз пограничниот град Шомера во северен Израел, откако израелската ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ Бујар Османи денеска гласаше во избирачкото место во ОУ „Адем Јашари“ во Општина ...
сите 174 | | | веќе видена

Коносителната на листата за пратеници на СДСМ во петтата изборна единица изјави дека програмата на СДСМ има реален план за побрзо да им ја донесеме на младите ...
сите 270 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на партијата ЗНАМ, Максим Димитриевски им се заблагодари на гласачите преку прес-конференција. „Чест ми е што имам можност да кажам ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата ќе добие меѓу 120 и 150 милиони евра од „Митилинеос“ за 30 години, односно 2,5 до 3 евра за секое вложено евро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: