Само една третина од свинското месо е бугарско и јагнињата за Велигден ќе мора да се увезат?


Податоците на бугарската Федерација на преработувачи на месо покажуваат дека близу 60% од свинското и 80% од говедското на пазарот не е домашно производство. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ниво на ЕУ цената на маслиновото масло се зголемила за 50% за една година, соопшти бирото за статистика на Европската Унија – Еуростат. Португалија ...
| | веќе видена | слични

Во јануари 2024 година, цената на маслиновото масло во ЕУ беше за 50% повисока отколку во јануари 2023 година. Цената на маслиновото масло вртоглаво порасна во ...
| | веќе видена | слични

И годинава како што стојат работите јагнешкото нема да го има на секоја трпеза за Велигден. Во месарниците јагнешкото моментално се продава од 600 до 800 ...
| | веќе видена | слични

Цените на маслиновото масло од почетокот на годинава драстично се зголемија и во многу земји скокот на цените е над 60 отсто. Во Португалија пораснаа за 69 ...
| | веќе видена | слични

Цените на маслиновото масло продолжуваат да се движат нагоре, при што европскиот пазар се движи во непознати води и аналитичарите сè уште не можат да одредат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само една третина од свинското месо е бугарско и јагнињата за Велигден ќе мора да се увезат?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: