Хрватските власти најавија намалување на парафискалните давачки


Министерот за економија и одржлив развој Дамир Хабијан повтори дека како дел од новиот акциски план за намалување на парафискалните давачки, економијата до ...
| | веќе видена | слични

Здружението на инженери информира дека вчера поднело претставки до 11 надлежни институции со барање пратениците во Собранието да не го изгласаат штетниот закон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес во 12,30 часот, единаесет пратеници, членови на собраниската Комисија за економски прашања ќе одлучуваат за донесување на четири предлог закони за ...
| | веќе видена | слични

Собраниската Комисија за економски прашања денеска ќе го разгледува Предлогот на Националната развојна стратегија 2024 – 2044 и исто така да ја започне и ...
| | веќе видена | слични

„Со 150 милиони евра инвестиција „Митилинеос“ преку разни форми во период од 30 години ќе добие подршка од Владата најмалку седум пати поголема од таа ...
| | веќе видена | слични

Повод: Повлекување и повторно експресно предлагање во парламентарна процедура на законите за стратешки инвестициски проекти Сведоци сме дека деновиве Владата ...
| | веќе видена | слични

Секој ден откриваме нови недомаќински, па и криминални членови во договорот помеѓу Владата и грчки „Митилинеос“ за предложената гасна централа во скопска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватските власти најавија намалување на парафискалните давачки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: