„Брзата лента“ за транспортниот сектор е само „респираторна машина“ за преживување

За транспортерите/превозниците и за транспортниот сектор, проблемот со патните исправи беше капката што „ја прелеа чашата“ по проблемите со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски на денешната владина седница ќе побара решение за граѓаните кои имаат право на глас, но немаат документи, да ...
| | веќе видена | слични

Дали и како е можно да се надмине проблемот со остварувањето на правото на глас на претстојните двојни избори за оние граѓани кои немаат соодветни докумети и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот на внатрешни работи, Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на Скопје. -Ова саботно утро го искористив да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако во јули минатата година Собранието по препорака на Народниот правобранител ги усвои измените на Законот за облигациони односи и на Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народниот правобранител му укажува на Министерството за внатрешни работи да се реорганизира за да го нормализира издавањето готови лични документи на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Извршителите, но и судовите не ги почитуваат измените на Законите за облигациони односи и на Законот за извршување кај запирањето на извршувањето поради ...
| | веќе видена | слични

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
| | веќе видена | слични

Прекин во електричната енергија направи проблем во издавањето на готовите лични документи. Граѓаните кои и по неколку часа чекале во ред за да стигнат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Светските агенции јавуваат за втора серија беспилотни дронови кои од Иран патуваат преку Ирак кон Израел. Се појавија и снимки од небото над Ирак на кои се ...
сите 221 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Брзата лента“ за транспортниот сектор е само „респираторна машина“ за преживување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: