СЛАДОЛЕД, КАКАО, ВИРШЛИ СО ПРИМЕСИ НА ХЕМИКАЛИИ СЕ ПОВЛЕЧЕНИ ОД ПРОДАЖБА Колку е безбедна храната што ја купуваме?

2 копии

Виршли, сокчиња за деца, суви смокви, сладоледи, ѓумбир во прав, путер, минерална вода со додатоци и адитиви за пекарската индустрија, се само некои од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали и колку ќе се зголемат цените на храната, единствено познато во овој момент е неизвесноста. И од Организацијата на потрошувачи очекуваат да има покачување ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во Информацискиот систем за инспекциски надзор, Е- инспектор, од март ќе бидат приклучени сите инспекторати, за кои е надлежен Инспекцискиот совет на Република ...
| | веќе видена | слични

До крајот на март сите државни инспекторати се приклучуваат на електронскиот систем за автоматизација на инспекциската постапка и инспекциското работење ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 378 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛАДОЛЕД, КАКАО, ВИРШЛИ СО ПРИМЕСИ НА ХЕМИКАЛИИ СЕ ПОВЛЕЧЕНИ ОД ПРОДАЖБА Колку е безбедна храната што ја купуваме?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: