ММФ: Постоечката формула за усогласување на српските пензии е соодветна

Кога претседателот на Србија, Александар Вучиќ, пред неколку дена на РТС изјави дека не е задоволен од стапката на раст на пензиите и дека државата во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Неколку илјади луѓе денеска се собраа пред седиштето на Владата, во главниот град на Тунис, во знак на протест против влошувањето на социјалната и економската ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристалина Георгиева за Ројтерс изјави дека не се „фокусирала“ на тоа дали да се кандидира за втор мандат. ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот БДП се зголеми за 4,3 отсто во последниот квартал лани. Поради растот на потрошувачката и инвестициите, хрватската економија порасна во четвртиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Војната и воената тензија никому не му користат во регионот, затоа мора да се најде решение. Сите страни треба да се фокусираат на изнаоѓање политичко ...
сите 737 | | | веќе видена

Пред два дена повикав за македонско национално единство. Јас доколку не повикав на национално обединување би го погазил супстратот и идеологијата на мојата ...
сите 563 | | | веќе видена

Секој граѓанин, вклучително и децата, ќе добијат акции во вредност од по најмалку 8.000 денари или најмалку 500 евра за едно четиричлено семејство, со новата ...
сите 331 | | | веќе видена

Како дел од изборната кампања, кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска беше меѓу граѓаните на општина Радовиш. Од присутните, Пендаровски побара ...
сите 306 | | | веќе видена

Изборните денови 24 април и 8 мај кои Владата со заклучок ги прогласи за неработни денови кои нема да се одработат наметнаа повеќе дилеми потешкотии кај ...
сите 116 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММФ: Постоечката формула за усогласување на српските пензии е соодветна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: