Паднаа цените на нафтата


Време зa читање: 2 минути На ниво на ЕУ цената на маслиновото масло се зголемила за 50% за една година, соопшти бирото за статистика на Европската Унија – ...
| | веќе видена | слични

Германските производители на машини повторно добија значително помалку нарачки во јануари отколку пред една година, предупреди во понеделникот здружението за ...
| | веќе видена | слични

Во јануари 2024 година, цената на маслиновото масло во ЕУ беше за 50% повисока отколку во јануари 2023 година. Цената на маслиновото масло вртоглаво порасна во ...
| | веќе видена | слични

Членките на Организацијата на земјите извознички на нафта (OPEC) и нивните сојузници, предводени од Русија познати како групацијата OPEC+, во неделата одлучија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Литар основен бензин и дизел во Хрватска, според моментално важечките двонеделни цени чини 1,49 евра, а без мерките на Владата бензинот би чинел 1,61 евро, а ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Планот за продолжување на намалувањата до средината на 2024 година доаѓа како додаток на претходните намалувања и на производството и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници во македонскиот парламент на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 772 | | | веќе видена

Вкупно 14-те гласачки места во казнено поправни установи каде своето гласачко право денеска можеа да го остварат 2.147 гласачи, се затворени, а одѕивот ...
сите 343 | | | веќе видена

Иран се закани дека ако Израел пак изврши напад на нивна територија, прашање е дали ќе остане нешто од нив. Иранскиот претседател Ибрахим Раиси го доведе во ...
сите 273 | | | веќе видена

Во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, вчера во 12:40 часот, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од ...
сите 320 | | | веќе видена

ЈП Паркинзи на општина Центар и општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 229 непрописно паркирани ...
сите 121 | | | веќе видена

Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи, министерот Панче Тошковски одржа состанок на кој присуствуваа ...
сите 144 | | | веќе видена

Целта на СДСМ и коалицијата е да обезбедиме поквалитетен живот и иднина која ќе ги задржи нашите деца тука во Македонија. Да обезбедиме иднина на среќни и ...
сите 117 | | | веќе видена

Како што пренесува CNN, најголемите регистрирани поплави во ОАЕ биле толку интензивни што можеле да се следат со денови преку сателити од вселената, откако ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паднаа цените на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: