ТАРАВАРИ: Не, мојот предлог за избор на претседател во Собранието не ни е услов за формирање на идна владина коалиција


Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
| | веќе видена | слични

„З аврши времето на претседателите , на кои им се даваат ножици во рака, сечат ленти за предавање во употреба и кои живеат во кристалните претседателски ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот на ДУИ за претседателските избори Бујар Османи во интервју за „Топ ченл“ – Албанија, вели дека време е да се скршат последните табуа на етнички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателскиот кандидат на коалицијата СЕСП Арбен Таравари на промотивната конвенција во Гостивар порача дека ќе биде претседател на народот и ќе се залага ...
| | веќе видена | слични

Арбен Таравари, кандидатот за шеф на државата на коалицијата СЕСП во Гостивар порача дека ќе биде претседател на народот и ќе се залага да биде претседател на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанската опозиција  ја почна промотивната конвенција во Гостивар. Таравари посочи дека ќе биде поинаков и претседател на сите граѓани и најави дека ќе се ...
| | веќе видена | слични

„Ни треба голема национална плебисцитарна победа со 120 илјади гласови на коалицијата Европски сојуз за промени на изборите (ЕСП), која ќе го гарантира ...
| | веќе видена | слични

„Оваа кандидатура е одговорност, но истовремено и најголема привилегија што сум ја имал во животот. Како кандидат за претседател сум предложен од коалицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека се слушнал со претседателскиот кандидат, Арбен Таравари, при што му честитал за денешните избори ...
сите 733 | | | веќе видена

Либанската милитантна група Хезболах денеска соопшти дека истрелала десетици ракети врз пограничниот град Шомера во северен Израел, откако израелската ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ Бујар Османи денеска гласаше во избирачкото место во ОУ „Адем Јашари“ во Општина ...
сите 174 | | | веќе видена

Коносителната на листата за пратеници на СДСМ во петтата изборна единица изјави дека програмата на СДСМ има реален план за побрзо да им ја донесеме на младите ...
сите 270 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Со реториката каква што ја има опозицијата на чело со ВМРО-ДПМНЕ, не верувам дека гласовите на албанскиот електорат ќе се прелеат кај било кого друг, освен кај ...
сите 300 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАРАВАРИ: Не, мојот предлог за избор на претседател во Собранието не ни е услов за формирање на идна владина коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: