Времето утре променливо облачно и топло

Метео анализа на Славчо Попоски: Поради присуството на значително поладен воздух, утре рано наутро и во претпладневните часови врнежи од снег би можело да има ...
| | веќе видена | слични

Големиот влажен воздушен бран кој ќе ја зафати нашата држава од денес доцна попладне и навечер, и кој е во склоп со длабокиот циклонски систем со центар над ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

 Детали понеделник, 04 март 2024 „Голем влажен бран ќе ја зафати територијата на Македонија денес попладне и навечер, како и во вторник. На повеќе места кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 478 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 381 | | | веќе видена

Иранската револуционерна гарда во Ормутскиот Теснец заплени товарен брод поврзан со Израел! На видеото може да се видат командоси како се спуштаат со јаже на ...
сите 151 | | | веќе видена

СДСМ е седум години на власт, и во време на криза како вистински социјалдемократи бевме рамо до рамо со граѓаните, никој не беше оставен сам, порача ...
сите 272 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски се обрати од Крива Паланка. – Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со ...
сите 81 | | | веќе видена

Шест лица се мртви, а седум други, меѓу кои и едно бебе, се избодени со нож во крвав масакр кога вооружен маж нападна луѓе со нож во голем трговски центар во ...
сите 50 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Огласот за вработување на 1.117 здравствени работници е поништен, соопшти денеска Елена Петрова, дополнителен заменик-министер за финансии и според неа, со ова ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето утре променливо облачно и топло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: