Нетанјаху: Израел ќе биде блиску до целосна победа со операцијата во Рафа


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
| | веќе видена | слични

Палестинскиот претставник во ОН Ријад Мансур му порача на светот да размисли за децата во Газа кои ги губат своите животи или екстремитети поради гладот ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на политичкото крило на Хамас, Басим Наим, изјави дека палестинската исламистичка организација не може да му даде на Израел список на заложници кои ...
| | веќе видена | слични

На вториот ден од преговорите за прекин на огнот во Појасот Газа што се одржуваат во Каиро, преговарачите и делегацијата на палестинската милитантна група ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Каиро, нов обид за примирје во Појасот Газа. Без резултати, Нетанјаху бара отстапки од Хамас за да се вклучи Тел Авив во преговорите. Египет, Катар и САД, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскатат потпретседателка Камала Харис повика на итно спроведување на шестнеделниот прекин на огнот во Појасот Газа за да се овозможи проток на поголема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 675 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 609 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 156 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетанјаху: Израел ќе биде блиску до целосна победа со операцијата во Рафа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: