Ограбен малолетник среде бел ден во Центар

Вчера во 12.30 часот во Полициското одделение Сарај, вработен во поштата во с.Радуша, скопско, пријавил дека со употреба на сила било влезено во поштата и било ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода А.Ѓ.(21) од с.Т’лминци, кривопаланечко. -Тој се сомничи дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Кумановец фотографирал додека се потпишувал за претседателски кандидат во подрачното одделение на Државната изборна комисија, соопшти денеска СВР Куманово. ...
| | веќе видена | слични

Кумановец со мобилен телефон сликал додека се потпишувал за претседателски кандидат. Вчера во 20:50 часот во СВР Куманово, двајца вработени во Државната ...
| | веќе видена | слични

Полицијата вчера приведе 19-годишен скопјанец кај кого била пронајдена марихуана. „На 03.03.2024 во 21.00 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 152 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 208 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 160 | | | веќе видена

Израел очекува напад од Иран, опасност од голема војна на Блискиот Исток. Американските власти веруваат дека Иран може да го нападне Израел за само неколку ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ограбен малолетник среде бел ден во Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: