Г7: Ќе продолжиме да ги зголемуваме трошоците за руската војна


4 копии

На точно 100 дена пред изборите за Европскиот парламент, во Франција денеска се одржа првиот состанок на екстремната десница, Национален собир, чија листа ја ...
| | веќе видена | слични

Реагирајќи на изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека „ништо не може да се исклучи“ кога станува збор за можноста за распоредување на западни ...
| | веќе видена | слични

И покрај различните позиции за поддршката за Украина, францускиот министер за надворешни работи Стефан Сежурне рече дека не гледа раздор меѓу Франција и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украина и покрај помошта на Западот не е во состојба да го реши конфликтот и би и помогнало испраќање воен персонал од земјите на Европската унија и НАТО, но ...
| | веќе видена | слични

По францускиот претседател Емануел Макрон, и литванскиот министер за надворешни работи Габриелиус Ландсбергис оцени дека не треба да се исклучува можноста за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема француско-германски судир, уверува францускиот министер за надворешни работи, Стефан Сежурне, во интервју за весникот „Монд“. Дипломатот нагласува дека ...
| | веќе видена | слични

Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено непријателство, ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од милионската испорака од Северна Кореја за Русија во артилеријски гранати се испостави дека е нефункционална тврди Вадим Скибицки, вториот човек ...
| | веќе видена | слични

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 618 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Г7: Ќе продолжиме да ги зголемуваме трошоците за руската војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: