Таравари: Би ги прифатиле сите одлуки на судот


„З аврши времето на претседателите , на кои им се даваат ножици во рака, сечат ленти за предавање во употреба и кои живеат во кристалните претседателски ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот на ДУИ за претседателските избори Бујар Османи во интервју за „Топ ченл“ – Албанија, вели дека време е да се скршат последните табуа на етнички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателскиот кандидат на коалицијата СЕСП Арбен Таравари на промотивната конвенција во Гостивар порача дека ќе биде претседател на народот и ќе се залага ...
| | веќе видена | слични

Арбен Таравари, кандидатот за шеф на државата на коалицијата СЕСП во Гостивар порача дека ќе биде претседател на народот и ќе се залага да биде претседател на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанската опозиција  ја почна промотивната конвенција во Гостивар. Таравари посочи дека ќе биде поинаков и претседател на сите граѓани и најави дека ќе се ...
| | веќе видена | слични

„Ни треба голема национална плебисцитарна победа со 120 илјади гласови на коалицијата Европски сојуз за промени на изборите (ЕСП), која ќе го гарантира ...
| | веќе видена | слични

„Оваа кандидатура е одговорност, но истовремено и најголема привилегија што сум ја имал во животот. Како кандидат за претседател сум предложен од коалицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нуклеарните постројки никогаш не треба да бидат цел во воени конфликти, напишаа од Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) на социјалната мрежа ...
сите 765 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 635 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 572 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Народот е подготвен и обединет за промени, приклучете се кон ВМРО-ДПМНЕ за да ја поразиме оваа ненародна и криминална влада на СДС и ДУИ, порача Драган ...
сите 141 | | | веќе видена

Иранските државни медиуми утрово објавија за експлозии во центарот на Исфахан додека американските медиуми цитираа официјални лица кои тврдат дека Израел ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Би ги прифатиле сите одлуки на судот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: