ТИРЗ: Скопје се искачи на 1 место како најрентабилен европски град со средна големина за инвестирање

Скопје се најде на врвот на ТОП 10 европски градови со средна големина според ефективноста, односно рентабилност за инвестирање на рангирањето кое го прави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Наставниците, професорите, здравствените работници, полицајците и војниците беа сведоци на зголемување на платите како никогаш досега, напиша на социјалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи на својот Фејсбук профил објави преглед на зголемувањето на платите во јавниот сектор во периодот од 2016 до ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски политики Фатмир Битиќи објави дека во последниве седум години се удвоени странските директни инвестиции. „Бројките зборуваат сами. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот проток на странски директни инвестиции за 2023 година, според Народната банка, изнесува 616,72 милиони евра, со што изминатата година е втора најдобра ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Меѓународните експерти предвидуваат значителен раст на средствата во Виетнам во следната деценија, бидејќи земјата ја зацврстува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, вчера изјави дека Иран дури 72 часа претходно ги информирал САД и соседните земји дека ќе го нападнат ...
сите 337 | | | веќе видена

Државите од Г7 изразија солидарност со Израел и ги осудија постапките на Иран Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека неговата влада ќе стори сѐ за ...
сите 213 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 375 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 98 | | | веќе видена

Девојчето е оперирано поради тешка рана на главата и се наоѓа на одделението за детска интензивна нега. „Состојбата на седумгодишното девојче кое синоќа беше ...
сите 101 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 199 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТИРЗ: Скопје се искачи на 1 место како најрентабилен европски град со средна големина за инвестирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: