МВР И ФАНФАРИТЕ: Бојамацалиев и Спасовски без план во „државен притвор“ ставија 600.000 граѓани, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пендаровски се колнеше во нема правда нема мир, а одмолче на целиот криминал на СДС и потпишуваше криминални закони.Во 2019 година се колнеше во слоганот “Нема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДС и ДУИ можеа, а не гласаа за продолжување на важноста на пасошите, 600.000 граѓани се заглавени заради нив, се вели во партиското соопштение на опозициската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратениците вчера не прифатија на дневен ред на седницата да бидат ставени измените на Законот за патните исправи на државјаните на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Во македонскиот парламент не поминаа предлог-измените на Законот за патните исправи Во Собранието вчера не се изгласаа измените на Законот за патните исправи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски на неговиот Фејсбук профил ги објави со име и презиме пратениците кои не гласаа за продолжување на важноста на ...
| | веќе видена | слични

Виновниците кои буквално притворија стотици илјади граѓани на територија од 26 000 км2 од денеска имаат конкретно име и презиме, а тоа се сите оние 54 ...
| | веќе видена | слични

Деканката на Факултетот за музичка уметност (ФМУ) од Скопје, Дарија Андовска, не штедеше сочни изрази со кои ги почести „дебилно сервилните“ СДСМ и ДУИ за ...
| | веќе видена | слични

Нема да биде продолжена важноста на пасошите со старото уставно име до крајот на годината. 46-те гласа од ВМРО ДПМНЕ и Левица не беа доволни да помине ваквиот ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова не може да прифати дека 600 илјади македонски граѓани останаа заробени во Македонија и светото од 54 пратеници на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска народот во Македонија покажа дека си ја сака Македонија. И дека секој оној кој што го потценува народот, ја потценува Македонија и прави голема грешка. ...
сите 516 | | | веќе видена

Либанската милитантна група Хезболах денеска соопшти дека истрелала десетици ракети врз пограничниот град Шомера во северен Израел, откако израелската ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ Бујар Османи денеска гласаше во избирачкото место во ОУ „Адем Јашари“ во Општина ...
сите 174 | | | веќе видена

Коносителната на листата за пратеници на СДСМ во петтата изборна единица изјави дека програмата на СДСМ има реален план за побрзо да им ја донесеме на младите ...
сите 270 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена

Со реториката каква што ја има опозицијата на чело со ВМРО-ДПМНЕ, не верувам дека гласовите на албанскиот електорат ќе се прелеат кај било кого друг, освен кај ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР И ФАНФАРИТЕ: Бојамацалиев и Спасовски без план во „државен притвор“ ставија 600.000 граѓани, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: