БЛИНКЕН: САД не се откажуваат од поддршката за Украина


4 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
| | веќе видена | слични

По повод двегодишнината од крвавата руска агресија врз Украина, националниот координатор за Отворен Балкан и за регионални иницијативи – Марјан Забрчанец, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Амбасадорката на САД во државава Анџела Агелер на конференцијата „Украина – две години хероизам“ денеска истакна дека по почетокот на војната украинските херои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украина доби само 30 отсто од милион артилериски гранати што Европската унија вети дека ќе ги испорача, изјави денеска претседателот на таа држава Володимир ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Војната во Украина е најголемата закана за мирот и за европската безбедност, чијшто исход ќе влијае врз поредокот, не само на нашиот континент, туку и во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Војната не е само против Киев, туку и против демократскиот свет и НАТО, а поддршката за украинската држава ќе продолжи и ќе се соработува на нејзиниот пат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на конференцијата „Украина – две години хероизам“, организирана од Амбасадата на Украина во Република Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти доцна во саботата локално време дека Иран извршил напад со дронови од иранска територија кон израелска територија. Администрацијата ...
сите 233 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЛИНКЕН: САД не се откажуваат од поддршката за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: