САМО ГРЦИЈА ИМА ПРОБЛЕМ СО СТАРОТО ИМЕ И ПАСОШИ: Еве што рече Тошковски


Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот Тошковски смета дека Македонија е синоним за парадокс.Чудата, вели министерот се само во Македонија, освен можеби само во Северна Кореја. Сликовито ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДС и ДУИ можеа, а не гласаа за продолжување на важноста на пасошите, 600.000 граѓани се заглавени заради нив, се вели во партиското соопштение на опозициската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратениците вчера не прифатија на дневен ред на седницата да бидат ставени измените на Законот за патните исправи на државјаните на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Во македонскиот парламент не поминаа предлог-измените на Законот за патните исправи Во Собранието вчера не се изгласаа измените на Законот за патните исправи ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски во интервјуто за „Република“ се осврна на последното убиство во Скопје во кое беше ликвидиран таткото на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски на неговиот Фејсбук профил ги објави со име и презиме пратениците кои не гласаа за продолжување на важноста на ...
| | веќе видена | слични

Виновниците кои буквално притворија стотици илјади граѓани на територија од 26 000 км2 од денеска имаат конкретно име и презиме, а тоа се сите оние 54 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во интервјуто за „Република“ забележува дека Македонија е единствената земја заедно со Северна Кореја каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САМО ГРЦИЈА ИМА ПРОБЛЕМ СО СТАРОТО ИМЕ И ПАСОШИ: Еве што рече Тошковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: