КОЈ КОЛКУ ПОТПИСИ СОБРА? Еве гои бројките од ДИК


Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатката за претседателка на државата, Билјана Ванковска денеска му возврати на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој претходно обвини дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат на Левица, професорката Билјана Ванковска на социјалните мрежи му возврати на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој неа ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека е историски самиот ден. Од оној пресек кој што го добивме некаде околу 12 часот, можеме да заклучиме дека до тогаш се собрани во насока на поддршка ...
| | веќе видена | слични

Добро е да му помогнат граѓаните на Стево Пендаровски да она ветување и она изјава која што ја кажа пред некое време дека доколку не биде претседател ќе се ...
| | веќе видена | слични

Претходно Пендаровски, но и кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова ги собраа потребните 10 илјади потписи... Во хотелот Александар Палас каде ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски денеска изјави дека до 15.40 во една нотарска канцеларија потпишани биле точно 1.000 граѓани кои дале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, вчера изјави дека Иран дури 72 часа претходно ги информирал САД и соседните земји дека ќе го нападнат ...
сите 338 | | | веќе видена

Државите од Г7 изразија солидарност со Израел и ги осудија постапките на Иран Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека неговата влада ќе стори сѐ за ...
сите 213 | | | веќе видена

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
сите 429 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 333 | | | веќе видена

Во акција спроведена утрово од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при Министерството за внатрешни работи приведени се 17 припадници на ...
сите 89 | | | веќе видена

Девојчето е оперирано поради тешка рана на главата и се наоѓа на одделението за детска интензивна нега. „Состојбата на седумгодишното девојче кое синоќа беше ...
сите 101 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 199 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ КОЛКУ ПОТПИСИ СОБРА? Еве гои бројките од ДИК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: