ПРВ ПРЕСЕК: Османи во првиот ден собра најмногу потписи, еве колку собраа другите


Државната изборна комисија соопшти денеска дека од утре, 25 февруари 2024 година, на својата веб страница, секојдневно ќе информира за бројот на собрани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатката за претседателка на државата, Билјана Ванковска денеска му возврати на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој претходно обвини дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат на Левица, професорката Билјана Ванковска на социјалните мрежи му возврати на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој неа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Досега никогаш во мојата долга кариера не сум се кандидирал за да му попречам на било кого. Јас и посакувам среќа и успех на вашиот кандидат Гордана ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека е историски самиот ден. Од оној пресек кој што го добивме некаде околу 12 часот, можеме да заклучиме дека до тогаш се собрани во насока на поддршка ...
| | веќе видена | слични

Добро е да му помогнат граѓаните на Стево Пендаровски да она ветување и она изјава која што ја кажа пред некое време дека доколку не биде претседател ќе се ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Карпош и претседателски кандидат Стевчо Јакимовски му реплицираше на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој претходно денеска ...
| | веќе видена | слични

Претходно Пендаровски, но и кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова ги собраа потребните 10 илјади потписи... Во хотелот Александар Палас каде ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Карпош и претседателски кандидат, Стевчо Јакимовски му врати на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој претходно денеска рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата влада се единствено одговорни за ескалацијата на ...
сите 449 | | | веќе видена

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 273 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 231 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРВ ПРЕСЕК: Османи во првиот ден собра најмногу потписи, еве колку собраа другите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: