НА ДВЕГОДИШНИНАТА ОД ВОЈНАТА ВО УКРАИНА: Германската министерка за надворешни работи ја посети Одеса


Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Словенија ја дели загриженоста на некои политичари и експерти дека Русија би можела да започне војна против земјите од НАТО доколку помошта за Украина не е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неколку европски земји, вклучително и Франција, ја поддржуваат идејата Европската унија да купува муниција произведена надвор од Европа за да продолжи да ги ...
| | веќе видена | слични

По повод двегодишнината од крвавата руска агресија врз Украина, националниот координатор за Отворен Балкан и за регионални иницијативи – Марјан Забрчанец, ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на словенечката дипломатија Тања Фајон е хоспитализирана, а лекарите се сомневаат на инфекција на бубрезите. Словенечката новинска агенција (СТА) ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорката на САД во државава Анџела Агелер на конференцијата „Украина – две години хероизам“ денеска истакна дека по почетокот на војната украинските херои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украина доби само 30 отсто од милион артилериски гранати што Европската унија вети дека ќе ги испорача, изјави денеска претседателот на таа држава Володимир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА ДВЕГОДИШНИНАТА ОД ВОЈНАТА ВО УКРАИНА: Германската министерка за надворешни работи ја посети Одеса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: