ДЕНЕС БЕШЕ ТМУРНО, НО КАКВО ЌЕ БИДЕ УТРЕ? Натпросечното топло време продолжува

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Метео анализа на Славчо Поповски: Големиот влажен бран кој ќе ја зафати територијата на Македонија утре попладне и навечер, како и во вторник и истиот е ...
| | веќе видена | слични

Како што информира УХМР, локално процесите ќе бидат во форма на невреме проследени со силен ветер од над 70 километри на час.  -Во вторник врнежите на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сите ние сме сведоци на долг период на невообичаено топло време за овој период од годината, како и со значително натпросечни температури на воздухот. Сето тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 608 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 208 | | | веќе видена

Израел очекува напад од Иран, опасност од голема војна на Блискиот Исток. Американските власти веруваат дека Иран може да го нападне Израел за само неколку ...
сите 135 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на политичката партија ЛЕВИЦА кон новинарот и уредник ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕНЕС БЕШЕ ТМУРНО, НО КАКВО ЌЕ БИДЕ УТРЕ? Натпросечното топло време продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: