Малолетник од Крива Паланка нападнал полициски службеници

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Четири жени изминатото деноноќие во четири изолирани случаи пријавиле семејно насилство во полиција. Во полициската станица Гостивар, 36-годишна жена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Битолската полиција, доцна синоќа го приведе Т.Т.(35) од селото Долно Оризари, битолско. Тој се сомничи дека околу 22.30 часот со запалива течност предизвикал ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Марихуана, две дигитални ваги, пари во различни апоени и валути пронашла полицијата во шкафче на затвореник во прилепскиот затвор, а затекнала дрога и ...
| | веќе видена | слични

МВР соопшти дека при претрес во просторијата во затворот, каде што казна затвор издржуваат Д.Д.(41) од с. Ливада, Струшко, и Н.Н.(34) од Прилеп, во шкафот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија во моментов има претседател на држава на заминување кој веројатно е најодродениот претседател кој државава го видела. Човек кој нема допир нити со ...
сите 527 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 376 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 154 | | | веќе видена

Тетовската полиција преку соопштение информира дека возилото, кое било користено при синоќешното пукање на булеварот „Илинден“ во Тетово, било пронајдено доцна ...
сите 75 | | | веќе видена

Актуелниот претседател и кандидат на СДСМ за истата функција, Стево Пендаровски, одбил да биде дел од телевизиска дебата на Телма со претседателските ...
сите 117 | | | веќе видена

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече ...
сите 170 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на политичката партија ЛЕВИЦА кон новинарот и уредник ...
сите 52 | | | веќе видена

Францускиот претседател предизвика жестоки реакции меѓу западните лидери кога во февруари изјави дека армиите на НАТО би требало директно да интервенираат во ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник од Крива Паланка нападнал полициски службеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: