Израелска армија: Продолжуваат жестоките борби во Хан Јунис и градот Газа


Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
| | веќе видена | слични

Папата Франциск повика на населението од Појасот Газа да му се гарантира „безбеден пристап“ до хуманитарна помош. „Секој ден со тага во срцето го носам ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелската армија ја заврши прелиминарната истрага за смртта на повеќе од 100 Палестинци кои загинаа во близина на камион со хуманитарна помош минатата недела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелската армија, врз основа на прелиминарната истрага за смртта на Палестинците кои чекале хуманитарна помош, утврдила дека израелските сили не ги нападнале ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави ја спроведоа првата хуманитарна помош за Газа, со повеќе од 30.000 оброци поделени со падобрани со три воени авиони, пишува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот за безбедност на Обединетите нации изрази длабока загриженост поради убиството на повеќе од 100 Палестинци и ранетите стотици други додека чекале на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Висок претставник на Хамас изјави дека е можно примирје во следните 24-48 часа, доколку Израел прифати специфични услови на палестинската организација, ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави ја извршија својата прва испорака на хуманитарна помош за Газа, при што повеќе од 30.000 оброци беа спуштени со падобран од три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти доцна во саботата локално време дека Иран извршил напад со дронови од иранска територија кон израелска територија. Администрацијата ...
сите 233 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелска армија: Продолжуваат жестоките борби во Хан Јунис и градот Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: