На лет на „Ер Азија“ експлодирала надворешна батерија, патниците во паника


4 копии

На летот на Ер Азија меѓу Бангкок и градот Након Си Тамарат на југот на Тајланд експлодирала надворешна батерија (power bank) и избувнал пожар во кабината, но ...
| | веќе видена | слични

Природно е да се плашите од летање, особено кога чувствувате турбуленции. Сепак, турбуленциите не претставуваат опасност за летот, но постојат некои посуптилни ...
| | веќе видена | слични

29-годишната Лим ги открива тајните на фасцинантната безбедносна процедура која таа и нејзините колеги ја следат за да го намалат ризикот од телесни повреди во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Управниот суд вечерва одржува јавна расправа по предметот оформен по поднесената тужба од Коалицијата Европски фронт на Парламентарните избори 2024, против ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска имала средба со началникот на генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, соопшти ...
сите 228 | | | веќе видена

„Макрон ја потврди посветеноста на Франција да работи, со своите европски и арапски партнери, на заедничка визија за мир што нуди безбедносни гаранции за ...
сите 316 | | | веќе видена

„Законот за употребата на македонскиот јазик е резултат на нашите заложби и политики за афирмација и правилна употреба на македонскиот јазик. Не може и не смее ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев остварија средба со амбасадорот и шеф на Мисијата на ОБСЕ Килиан Вал. ...
сите 242 | | | веќе видена

Обуката на украински војници на системи за противвоздушна одбрана Патриот во Германија е важен придонес за поддршката на Украина во нејзината одбрана од ...
сите 224 | | | веќе видена

Во невремето што пред два дена погоди делови од САД загинаа 25 лица. За време на викендот пријавени се неколку смртни случаи во Тексас, Оклахома, Арканзас, ...
сите 127 | | | веќе видена

Очекувам од новиот премиер да даде јасна изјава дека го почитува Договорот од Преспа и дека името на неговата земја е Северна Македонија и тоа ќе го користи во ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На лет на „Ер Азија“ експлодирала надворешна батерија, патниците во паника

Од:
До кого (е-маил):
Порака: