Шкупи не се предава – „проектил“ на Руатубјае за ново израмнување (ВИДЕО)


„Фестивал“ на голови во вториот дел на средбата во Струга. Стружани поведоа, па Шкупи се врати, ново водство на Струга, и ново израмнување на чаирчани. Шкупи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На програмата во ПМФЛ денес се одигра само еден натпревар, но тоа беше дербито помеѓу Струга Трим Лум и Шкупи. На крајот двете најдобри екипи во првенството ...
| | веќе видена | слични

Големото дерби меѓу Струга и Шкупи кое попладнево се играше крај Охридското езеро беше директна борба за првото место на табелата, а тоа можеше да се заклучи и ...
| | веќе видена | слични

Двете најдобри екипи во моментов Струга ТЛ и Шкупи, одиграа еден од најубавите натпревари сезонава, завршувајќи нерешено на крајот 2-2. Двата тима се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 397 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 494 | | | веќе видена

На видеото се гледаат жените, сите членови на израелските одбранбени сили (ИДФ), наредени до ѕид и нивните раце се врзани. Лицата на некои се модри и крвави. ...
сите 382 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 265 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 102 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шкупи не се предава – „проектил“ на Руатубјае за ново израмнување (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: