СМЕ ИЗЛЕГЛЕ ВО ПРЕСРЕТ НА СЕКОЈ ГРАЃАНИН: Бојмацалиев негира дека има хаос во МВР


Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
| | веќе видена | слични

Отсекот за персонализација на лични документи во рамките на Оддел за информатика и телекомуникации на МВР каде се изработуваат личните документи работи и во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев и директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, денеска биле во работна посета ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, беа во работна посета ...
| | веќе видена | слични

Денеска (01.03.2024г.) министерот за внатрешни работи Панче Тошковски ја посети најелитната специјална единица во рамки на Министерството за внатрешни работи – ...
| | веќе видена | слични

Откако утрово Припадниците на Специјалната Антитерористичка Единица – Тигар јавно излегоа со револт и незадоволство од неодамнешната показна вежба на Единицата ...
| | веќе видена | слични

Една навидувам обична посета на техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски предизвика незадоволство во дел од единиците на полицијата. За време на ...
| | веќе видена | слични

Кој ќе ги пречека околу 85.000 обрасци за пасоши кога ќе влезат на макдонската граница. Ова прашање се уште нема одговор имајќи предвид дека МВР, до овој ...
| | веќе видена | слични

Рефундација на граѓаните кои беа приморани да ги променат личните документи е можна но таа најрано може да се очекува да се случи престојното лето. Новата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СМЕ ИЗЛЕГЛЕ ВО ПРЕСРЕТ НА СЕКОЈ ГРАЃАНИН: Бојмацалиев негира дека има хаос во МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: