(ВИДЕО) Јаревски: Со зголемувањето на цените на Катастар до 300% власта уште повеќе сака да ги осиромаши граѓаните


Власта предводена од ДУИ и СДС, секој ден смислува нови начини, како што повеќе да удри по џебот на граѓаните и како уште повеќе да ги осиромаши. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Широко распространетиот пад на глобалните цени на недвижностите што ги погоди развиените економии во голема мера се намалува, според анализата на податоците на ...
| | веќе видена | слични

Хрватот Сенад Јашарагиќ за околу два месеци планира да стане станоиздавач. Гаражата од 40 квадрати, која е дел од семејната куќа, тој ќе ја пренамени во ...
| | веќе видена | слични

Грција е една од последните преостанати земји во Европа која нуди таканаречени златни визи. Станува збор за контроверзна програма за добивање виза за престој ...
| | веќе видена | слични

Квадратен метар од становите во Сплит стана уште поскап. Сопствен дом за многумина е само сон. Студентите по градежништво Леа и Лаура веќе трета година живеат ...
| | веќе видена | слични

Умерената урбанизација согласно препораките на УНЕСКО и натаму ги поскапува цените на недвижностите на брегот на Охридското Езеро. Новите станбени објекти се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„И додека клинички колабира, најмалку петмина од раководството и администрацијата на хирургија, меѓу кои и Адмир Дајоски економскиот директор на торакална, ...
сите 200 | | | веќе видена

Очекувам од новиот премиер да даде јасна изјава дека го почитува Договорот од Преспа и дека името на неговата земја е Северна Македонија и тоа ќе го користи во ...
сите 197 | | | веќе видена

Момчиња од неготинско се снимале додека силувале малолетничка, а потоа ја уценувале со видео материјалот. Деветнаесетгодишник ја уценувал со видео материјалот, ...
сите 230 | | | веќе видена

Во невремето што пред два дена погоди делови од САД загинаа 25 лица. За време на викендот пријавени се неколку смртни случаи во Тексас, Оклахома, Арканзас, ...
сите 85 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ во оставка Димитар Ковачевски организирал состанок со неговите претходници, Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Владо Бучковски за да ...
сите 138 | | | веќе видена

Вчера, во 22.40 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода 27-годишниот Г.Е., а денеска во полициска ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Јаревски: Со зголемувањето на цените на Катастар до 300% власта уште повеќе сака да ги осиромаши граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: