ВО КАКВА РЕАЛНОСТ ЖИВЕЕМЕ? Граѓаните се разочарани

Во речиси половина свет или 74 држави, меѓу кои и Македонија оваа година се одржуваат избори, а тоа е период кога во политичката битка меѓу политичките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одговорната употреба на вештачката интелигенција може да ги подобри начините со кои што пристапуваме, анализираме и создаваме информации. Ова е една од ...
| | веќе видена | слични

Медиумската писменост во добата на вештачка интелигенција -проширување на границите на возможното е тематскиот симпозиум, што го организира Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Обединетост, конструктивност, заедничка цел, колективност, емпатија и соработка треба да се вистинските насоки кон кои ќе се стремат политичарите, но и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, вчера изјави дека Иран дури 72 часа претходно ги информирал САД и соседните земји дека ќе го нападнат ...
сите 337 | | | веќе видена

Државите од Г7 изразија солидарност со Израел и ги осудија постапките на Иран Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека неговата влада ќе стори сѐ за ...
сите 213 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 375 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 98 | | | веќе видена

Девојчето е оперирано поради тешка рана на главата и се наоѓа на одделението за детска интензивна нега. „Состојбата на седумгодишното девојче кое синоќа беше ...
сите 101 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 199 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО КАКВА РЕАЛНОСТ ЖИВЕЕМЕ? Граѓаните се разочарани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: