Сопругата на Навални: Путин го измачува телото на Алексеј


8 копии

Ќе направам сѐ за да го остварам сонот на Алексеј Навални за Русија на иднината, изјави денеска неговата сопруга Јулија пред европратениците во Стразбур. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јулија Навалнаја, вдовицата на рускиoт опозициски лидер Алексеј Навални, одржа говор пред членовите на Парламентот на ЕУ. На почетокот на својот говор таа ја ...
| | веќе видена | слични

Јулија Навална, сопругата на починатиот руски опозициски блогер Алексеј Навални, во средата ги повика европските политичари и официјални претставници да ги ...
| | веќе видена | слични

Јулија Навална, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални денеска се обрати пред Европскиот парламент. „Откако Путин првпат се обиде да го убие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Алексеј Навални објави дека рускиот опозициски политичар е намерно убиен по наредба на претседателот Владимир Путин пред размената на затвореници, во ...
| | веќе видена | слични

Рускиот затвореник Вадим Красиков за кој опозиционерот Алексеј Навални наводно требало да биде разменет еден ден пред да биде убиен е грузијски државјани со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кој е ладнокрвниот убиец што Путин сака да го извлече од затвор во Германија? Александра Спасеска 27.02.2024 / 09:35 Свет Името Вадим Красиков неколкупати се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници во македонскиот парламент на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 772 | | | веќе видена

ГЛАСАА БОЛНИТЕ, ЗАТВОРЕНИЦИТЕ И ДИЈАСПОРАТА Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Александар Даштевски вечерва соопшти дека денешниот изборен ден ...
сите 343 | | | веќе видена

Иран се закани дека ако Израел пак изврши напад на нивна територија, прашање е дали ќе остане нешто од нив. Иранскиот претседател Ибрахим Раиси го доведе во ...
сите 273 | | | веќе видена

Во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, вчера во 12:40 часот, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од ...
сите 320 | | | веќе видена

ЈП Паркинзи на општина Центар и општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 229 непрописно паркирани ...
сите 121 | | | веќе видена

Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи, министерот Панче Тошковски одржа состанок на кој присуствуваа ...
сите 144 | | | веќе видена

Целта на СДСМ и коалицијата е да обезбедиме поквалитетен живот и иднина која ќе ги задржи нашите деца тука во Македонија. Да обезбедиме иднина на среќни и ...
сите 117 | | | веќе видена

Како што пренесува CNN, најголемите регистрирани поплави во ОАЕ биле толку интензивни што можеле да се следат со денови преку сателити од вселената, откако ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругата на Навални: Путин го измачува телото на Алексеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: