Бојмацалиев: На 47 илјади наши иселеници им се издадени нови патни исправи


Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во синоќешното гостување на ТВ21 рече дека на 47 илјади наши иселеници им се издадени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев и директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, денеска биле во работна посета ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, беа во работна посета ...
| | веќе видена | слични

Денеска (01.03.2024г.) министерот за внатрешни работи Панче Тошковски ја посети најелитната специјална единица во рамки на Министерството за внатрешни работи – ...
| | веќе видена | слични

Откако утрово Припадниците на Специјалната Антитерористичка Единица – Тигар јавно излегоа со револт и незадоволство од неодамнешната показна вежба на Единицата ...
| | веќе видена | слични

Една навидувам обична посета на техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски предизвика незадоволство во дел од единиците на полицијата. За време на ...
| | веќе видена | слични

Рефундација на граѓаните кои беа приморани да ги променат личните документи е можна но таа најрано може да се очекува да се случи престојното лето. Новата ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Денеска (28.02.2024г.) министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во Полицискиот центар „Ѓорче Петров“ ја посети Единицата за интервентна полиција при СВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Мислам дека СДС од поодамна го има изгубено кредибилитетот да зборува за обединување околу евроинтеграциите. Имаа тие можност ако сакаа да се обединат веднаш ...
сите 416 | | | веќе видена

„Значи апелирам до двете страни, немојте два дена три дена пет дена пред изборите да ја кревате реториката на меѓунационалната тема, затоа што таа е многу ...
сите 382 | | | веќе видена

„Од овде сакам да му порачам и на господинот Ахмети, но и на мојот противкандидат Османи, којшто под завеса на голем поборник за европски права, со ваквото ...
сите 114 | | | веќе видена

Денеска околу 10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека со боја е оштетено рекламно пано-билборд на кандидатот за претседател, Бујар Османи, ...
сите 83 | | | веќе видена

Поплавите во Дубаи се актуелни со денови. Во Дубаи училиштата се затворени, спортските настани се откажани, а трговските центри во градот претрпеа сериозни ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојмацалиев: На 47 илјади наши иселеници им се издадени нови патни исправи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: