Дали граѓаните не трпат штета по разни основи поради сиот овој хаос?

Причините за отпорот кон измена на законот не се поврзани со правни причини, со оглед на нивната штурост и нелогичност, туку тие може да се лоцираат на друго ...
| | веќе видена | слични

На денешната панел дискусија на тема „Претседател на народот, заштитник на сувереноста, Уставот и законите“ зборуваше Александар Климовски, универзитетски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеникот Миле Лефков на денешната панел дискусија организирана од ВМРО-ДПМНЕ на тема „Претседател на народот, заштитник на сувереноста, Уставот и законите“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната панел дискусија на тема „Претседател на народот, заштитник на сувереноста, Уставот и законите“ зборуваше Александар Климовски, универзитетски ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 30 години интелектуалците се тргаат од политика и оставаат „самопрогласени големи лидери“ да ја водат државата. Гледаме до каде не донесоа. Пред очи ...
| | веќе видена | слични

Во речиси половина свет или 74 држави, меѓу кои и Македонија оваа година се одржуваат избори, а тоа е период кога во политичката битка меѓу политичките ...
| | веќе видена | слични

Љупчо ДИМОВСКИ Социјалистичката идеја во својата суштина го означува непоколеблитово единство на еден народ, социјалната правда, слободата, силните индивидуи ...
| | веќе видена | слични

Ако навистина толку строго и принципиелно го почитуваме меѓународното право и го ставаме пред/над внатрешното право, при што своите граѓани ги ставаме во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јордан нема да дозволи да биде во центарот на конфликтот меѓу Иран и Израел и со тоа да ја загрози безбедноста на своите граѓани, соопшти Министерството за ...
сите 607 | | | веќе видена

Амир Вахеди, командант на иранските воздухопловни сили, рече дека воените авиони, вклучително и Сухој-24, се „на висока готовност“ за да се спротивстават на ...
сите 300 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

И Тел Авив и Техеран го минимизираа израелскиот воздушен напад во Иран во петокот, сугерирајќи дека ниту една страна не сака да ја види ситуацијата да ескалира ...
сите 107 | | | веќе видена

Многу е важно да споменеме што ни се случуваше изминативе 6 и половина години, грабеж, понижување, срам и да не дозволиме никогаш повеќе да се повторат. ...
сите 413 | | | веќе видена

Со ВМРО повторно ќе ја пропуштиме нашата шанса, а Мицкоски за тоа ќе ја обвинува ЕУ бидејќи тој не е човек кој презема одговорност за ништо, рече претседателот ...
сите 295 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 123 | | | веќе видена

Минусни температури имаше утрово во земјава. Во Маврово е измерена утринската температура од -2 степени. Дожд, ветар, на планите снег и температра под нулата ...
сите 269 | | | веќе видена

Центарот за Политички Истражувања и Комуникации (ЦРПЦ), во соработка со Здружението за новинарство, информирање, комуникации и маркетинг услуги „Глас на ...
сите 160 | | | веќе видена

Ставот на Министерството за здравство е позитивен кон приватните специјализанти,но решение ќе има после изборите, се вели во соопштението од МЗ. Приватните ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали граѓаните не трпат штета по разни основи поради сиот овој хаос?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: