Бојмацалиев: Од октомври до сега на 47.000 наши иселеници им се издадени нови патни исправи


Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев и директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, денеска биле во работна посета ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, беа во работна посета ...
| | веќе видена | слични

Денеска (01.03.2024г.) министерот за внатрешни работи Панче Тошковски ја посети најелитната специјална единица во рамки на Министерството за внатрешни работи – ...
| | веќе видена | слични

Откако утрово Припадниците на Специјалната Антитерористичка Единица – Тигар јавно излегоа со револт и незадоволство од неодамнешната показна вежба на Единицата ...
| | веќе видена | слични

Една навидувам обична посета на техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски предизвика незадоволство во дел од единиците на полицијата. За време на ...
| | веќе видена | слични

Рефундација на граѓаните кои беа приморани да ги променат личните документи е можна но таа најрано може да се очекува да се случи престојното лето. Новата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојмацалиев: Од октомври до сега на 47.000 наши иселеници им се издадени нови патни исправи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: