НОСИТЕЛ СУМ НА ИДЕЈАТА КАКО ШТО ВЕЛИ АХМЕТИ, ДЕКА Е ДОЈДЕНО ВРЕМЕТО: Османи вели дека е носител на една од мисиите на лидерот на ДУИ


Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи изјавил дека во Албанија и Косово постои погрешна перцепција дека Албанците од Северна Македонија се „бранители ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Талат Џафери вели дека „кога Албанците се соочуваат со тешкотии во регионот за нив се грижи Тирана“, која тој ја означува како „големиот брат’ на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зијадин Села од Алијанса за Албанците (АА) синоќа повтори дека според него, партијата треба сама да настапи на претстојните избори. Како што истакна во ...
| | веќе видена | слични

Запрашан дали ќе има коалиција на ДУИ и ВМРО ДПМНЕ по изборите, техничкиот премиер Талат Џафери одговори со „во политиката не може да се каже отсечно „да“, или ...
| | веќе видена | слични

Целта е преку повлекување на ваков политички потег, ВМРО-ДПМНЕ по можност да оствари голема победа на претседателски избори, за да тоа се одрази на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ нема двојни стандарди кон Техеран и Тел Авив и ги повикува и двете страни на воздржаност и спречување на понатамошна ескалација на состојбата, изјави ...
сите 606 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 364 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 102 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 322 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 183 | | | веќе видена

Со презентација на програмите на средби со граѓани и митинзи, денеска продолжува изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОСИТЕЛ СУМ НА ИДЕЈАТА КАКО ШТО ВЕЛИ АХМЕТИ, ДЕКА Е ДОЈДЕНО ВРЕМЕТО: Османи вели дека е носител на една од мисиите на лидерот на ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: