На виделина нов ценовен шок за граѓаните?!


Ден по одмрзнувањето на цените на основните прехранбени продукти, најголема разлика има кај кашкавалот и месото, кои се продаваат поскапо за 50 до 100 денари ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 1. март 2024 (ИНПРЕС) – Од денеска нема повеќе гарантирани цени на производите во маркетите. Како што порача претходно вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични

Она што се очекуваше почна да се остварува. Дел од маркетите почнаа со зголемувањето на цените откако престана да важи мерката на Владата за загарантирани цени ...
| | веќе видена | слични

Првичните информации од Државниот пазарен инспекторат покажуваат дека дел од маркетите ги немаат зголемено цените, а дел ги имаат, откако од денеска повеќе не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На виделина нов ценовен шок за граѓаните?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: