Силјановска Давкова: Состојбата во државата бара да не седиме и да коментираме, време е национално единство во секој поглед


Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборите се пред нас, ВМРО-ДПМНЕ и коалициските партнери во овие четири години вредно работеа и докажаа дека се единствена можна европска алтернатива. Изборите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со 444 гласа од 454 присутни делегати на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, и официјално е потврдена кандидатурата на Гордана Силјановска-Давкова за претседател на ...
| | веќе видена | слични

„Неодамна ја слушнав изјавата на Герт Јан Копман кој што констатира дека Балканот предолго беше сам. Знам дека многу од моите колеги велат дека е недовршена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најпрво не очекував волку голем резултат, навистина многу ми значи довербата, од срце ви благодарам рече Гордана Силјановска Давкова кандидат за претседател на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ на денешната конвенција потврди дека пратеничката и професорка Гордана Силјановска-Давкова ќе биде претседателскиот кандидат на партијата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – ...
| | веќе видена | слични

Гордана Силјановска Давкова со огромно мнозинство на делегати е избрана за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на партиската изборна Конвенција која денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорката Гордана Силјановска Давкова на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ со огромно мнозинство од 444 гласа на делегатите, е избрана за кандидат за претседател. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прво и основно професорката Гордана Силјановска Давкова ќе победи на овие претседателски избори. Овие четири години во Собрание и претходно во нејзината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 276 | | | веќе видена

Денес почнуваме со кампања за парламентарните избори, по мене ова се најбитни избори кои што и се случуваат на Македонија, избори кои што ќе ја определат ...
сите 498 | | | веќе видена

Додека светот нервозно го очекуваше исходот од иранскиот напад врз Израел, некои арапски земји веќе презедоа чекори за намалување на неговото влијание, пишува ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 225 | | | веќе видена

Ништо не е променето во ДПМНЕ, оценуваат од владејачката СДСМ. „На митинзите на ДПМНЕ и Силјановска е истата кореографија од времето кога се носеа Хунзи и кога ...
сите 979 | | | веќе видена

Во близина на превојот Стража, утринава се случи сообраќајна несреќа во која едно возило се превртело. Се уште нема официјални информации за тоа како дошло до ...
сите 193 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска Давкова: Состојбата во државата бара да не седиме и да коментираме, време е национално единство во секој поглед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: