НЕПРИЈАТНО Е ДА СЕ ЗБОРУВА ЗА ТОА ВО ЗЕМЈА КОЈА СЕ СМЕТА ЗА ХРИСТИЈАНСКА: Угледни Руси бараат власта да го предаде телото на Навални на семејството


Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден ден по погребот на Алексеј Навални, неговите приврзаници продолжуваат да го оплакуваат противникот на Кремљ на гробиштата. Руските медиуми јавуваат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 56 лица се уапсени денеска низ Русија на собири по повод погребот на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, објави на Телеграм невладината ...
| | веќе видена | слични

Во Москва беше погребан рускиот опозициски политичар Алексеј Навални, а целата церемонија ја обезбедуваа голем број полицајци. По погребот, полицијата започна ...
| | веќе видена | слични

На московските гробишта Борисов денеска е закопан рускиот опозиционер Алексеј Навални. Додека се спушташе ковчегот со Навални свиреше песната на Френк Синатра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија во моментов има претседател на држава на заминување кој веројатно е најодродениот претседател кој државава го видела. Човек кој нема допир нити со ...
сите 536 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 374 | | | веќе видена

Изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на 24 април влегува во втората половина, а за пет дена, на 18 април почнува ...
сите 298 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 97 | | | веќе видена

Тетовската полиција преку соопштение информира дека возилото, кое било користено при синоќешното пукање на булеварот „Илинден“ во Тетово, било пронајдено доцна ...
сите 75 | | | веќе видена

Украина од ден на ден станува сѐ поопасен полигон за тестирање воени тактики во реално време со живи актери, конвенционални орудија, најсофистицирани оружја, ...
сите 176 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото Шумраковац, како и резервоарите за вода, објави Телеграф. ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕПРИЈАТНО Е ДА СЕ ЗБОРУВА ЗА ТОА ВО ЗЕМЈА КОЈА СЕ СМЕТА ЗА ХРИСТИЈАНСКА: Угледни Руси бараат власта да го предаде телото на Навални на семејството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: