СДСМ: Министерот на ДПМНЕ го закочи издавањето на пасоши


3 копии

Министерот на внатрешни работи, Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на Скопје. -Ова саботно утро го искористив да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако во јули минатата година Собранието по препорака на Народниот правобранител ги усвои измените на Законот за облигациони односи и на Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народниот правобранител му укажува на Министерството за внатрешни работи да се реорганизира за да го нормализира издавањето готови лични документи на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Извршителите, но и судовите не ги почитуваат измените на Законите за облигациони односи и на Законот за извршување кај запирањето на извршувањето поради ...
| | веќе видена | слични

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
| | веќе видена | слични

Прекин во електричната енергија направи проблем во издавањето на готовите лични документи. Граѓаните кои и по неколку часа чекале во ред за да стигнат на ...
| | веќе видена | слични

Екипа од кај народниот правобранител оди во управните служби на МВР и им ги бара готовите документи на граѓаните кои поднеле претставка дека им е итно да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народниот правобранител Насер Зибери јавно им одржа лекција на извршителите и судиите, кои седум месеци одбиваат да ги применуваат измените на Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 123 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 378 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Министерот на ДПМНЕ го закочи издавањето на пасоши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: