Ковачевски: ДПМНЕ од сабајле се против уставното име, на пладне се „за“ а навечер не знаат


ДПМНЕ од сабајле се против уставното име на државата, на пладне се за а навечер не знаат, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски денеска во одговор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во 2019 година професорката Гордана Силјановска Давкова не изгуби туку изгуби Македонија и можеби тоа лошо се случи за арно, за сега после 5 години од 2019 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Драго ми е што сме на почеток на еден изборен циклус за избор на претседател и на премиер, и на Влада на Република Македонија, кои што треба да направат една ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот ја извршува својата функција врз основа на Уставот и пред се, во делот на одбраната врз основа на Законот за одбрана, значи позитивното право, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешната панел дискусија на тема „Претседател кој се грижи за одбраната и стратешките интереси на државата“ на конвенцијата за избор на кандидат за ...
| | веќе видена | слични

„Претседател на народот, заштитник на сувереноста, Уставот и законите“ е насловена една од двете панел-дискусии што ги одржува ВМРО-ДПМНЕ пред почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната панел дискусија на тема „Претседател на народот, заштитник на сувереноста, Уставот и законите“ зборуваше Александар Климовски, универзитетски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот Миле Лефков на денешната панел дискусија организирана од ВМРО-ДПМНЕ на тема „Претседател на народот, заштитник на сувереноста, Уставот и законите“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ние за жал последните години видовме како претседател не треба да има државата. Претседател – аналитичар, претседател кој ги кажува проблемите, но дали можеме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: ДПМНЕ од сабајле се против уставното име, на пладне се „за“ а навечер не знаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: